BFC237351105
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
BFC237351105
BFC237351105
型号
BFC237351105
描述
CAP FILM 1UF 10% 400VDC RADIAL
数据表
BFC237351105.pdf
交付服务
BFC237351105
内容 *
    BFC237351105 规格
    SeriesMKT373
    RoHSRoHS
    Ratings-
    FeaturesLong Life
    Tolerance±10%
    Capacitance1 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing1.083" (27.50mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension1.220" L x 0.512" W (31.00mm x 13.00mm)
    Dielectric MaterialPolyester, Metallized
    Voltage Rating - AC220V
    Voltage Rating - DC400V
    Height - Seated (Max)0.906" (23.00mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 105°C