BFC237321685
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
BFC237321685
BFC237321685
型号
BFC237321685
描述
CAP FILM 6.8UF 10% 100VDC RADIAL
数据表
BFC237321685.pdf
交付服务
BFC237321685
内容 *
    BFC237321685 规格
    SeriesMKT373
    RoHSRoHS
    Ratings-
    FeaturesLong Life
    Tolerance±10%
    Capacitance6.8 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing1.083" (27.50mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension1.220" L x 0.433" W (31.00mm x 11.00mm)
    Dielectric MaterialPolyester, Metallized
    Voltage Rating - AC63V
    Voltage Rating - DC100V
    Height - Seated (Max)0.827" (21.00mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 105°C