BFC237011124
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
BFC237011124
BFC237011124
型号
BFC237011124
描述
CAP FILM 0.12UF 10% 63VDC RADIAL
数据表
BFC237011124.pdf
交付服务
BFC237011124
内容 *
    BFC237011124 规格
    SeriesMKT370
    RoHSRoHS
    RatingsAEC-Q200
    FeaturesLong Life
    Tolerance±10%
    Capacitance0.12 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsAutomotive
    Lead Spacing0.200" (5.08mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.283" L x 0.098" W (7.20mm x 2.50mm)
    Dielectric MaterialPolyester, Metallized
    Voltage Rating - AC40V
    Voltage Rating - DC63V
    Height - Seated (Max)0.256" (6.50mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 100°C