BFC236855223
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
BFC236855223
BFC236855223
型号
BFC236855223
描述
CAP FILM 0.022UF 10% 400VDC RAD
数据表
BFC236855223.pdf
交付服务
BFC236855223
内容 *
    BFC236855223 规格
    SeriesMKT368
    RoHSRoHS
    Ratings-
    FeaturesLong Life
    Tolerance±10%
    Capacitance0.022 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.394" (10.00mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.492" L x 0.165" W (12.50mm x 4.20mm)
    Dielectric MaterialPolyester, Metallized
    Voltage Rating - AC220V
    Voltage Rating - DC400V
    Height - Seated (Max)0.508" (12.90mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 105°C