BFC236825105
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
BFC236825105
BFC236825105
型号
BFC236825105
描述
CAP FILM 1UF 10% 100VDC RADIAL
数据表
BFC236825105.pdf
交付服务
BFC236825105
内容 *
    BFC236825105 规格
    SeriesMKT368
    RoHSRoHS
    Ratings-
    FeaturesLong Life
    Tolerance±10%
    Capacitance1 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.591" (15.00mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.689" L x 0.295" W (17.50mm x 7.50mm)
    Dielectric MaterialPolyester, Metallized
    Voltage Rating - AC63V
    Voltage Rating - DC100V
    Height - Seated (Max)0.650" (16.50mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 105°C