BFC233921473
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
BFC233921473
BFC233921473
型号
BFC233921473
描述
CAP FILM 0.047UF 20% 630VDC RAD
数据表
BFC233921473.pdf
交付服务
BFC233921473
内容 *
    BFC233921473 规格
    SeriesMKP339
    RoHSRoHS
    RatingsAEC-Q200, X2
    Features-
    Tolerance±20%
    Capacitance0.047 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsAutomotive; EMI, RFI Suppression
    Lead Spacing0.394" (10.00mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.492" L x 0.157" W (12.50mm x 4.00mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC310V
    Voltage Rating - DC630V
    Height - Seated (Max)0.394" (10.00mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 110°C