BFC233911105
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
BFC233911105
BFC233911105
型号
BFC233911105
描述
CAP FILM 1UF 10% 630VDC RADIAL
数据表
BFC233911105.pdf
交付服务
BFC233911105
内容 *
    BFC233911105 规格
    SeriesMKP339
    RoHSRoHS
    RatingsAEC-Q200, X2
    Features-
    Tolerance±10%
    Capacitance1 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsAutomotive; EMI, RFI Suppression
    Lead Spacing1.083" (27.50mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension1.220" L x 0.433" W (31.00mm x 11.00mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC310V
    Voltage Rating - DC630V
    Height - Seated (Max)0.827" (21.00mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 110°C