BFC233860224
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
BFC233860224
BFC233860224
型号
BFC233860224
品牌
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
描述
CAP FILM 0.22UF 20% 1KVDC RADIAL
数据表
BFC233860224.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
BFC233860224
内容 *
    BFC233860224 规格
    SeriesMKP338 6
    RoHSRoHS
    RatingsAEC-Q200, Y2
    Features-
    Tolerance±20%
    Capacitance0.22 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsAutomotive; EMI, RFI Suppression
    Lead Spacing1.083" (27.50mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension1.220" L x 0.512" W (31.00mm x 13.00mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC300V
    Voltage Rating - DC1000V (1kV)
    Height - Seated (Max)0.906" (23.00mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 105°C