BFC233820332
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
BFC233820332
BFC233820332
型号
BFC233820332
描述
CAP FILM 3300PF 20% 630VDC RAD
数据表
BFC233820332.pdf
交付服务
BFC233820332
内容 *
    BFC233820332 规格
    SeriesMKP338 2
    RoHSRoHS
    RatingsX2
    Features-
    Tolerance±20%
    Capacitance3300 pF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsEMI, RFI Suppression
    Lead Spacing0.295" (7.50mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.394" L x 0.157" W (10.00mm x 4.00mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC310V
    Voltage Rating - DC630V
    Height - Seated (Max)0.354" (9.00mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 110°C