BFC233814683
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
BFC233814683
BFC233814683
型号
BFC233814683
描述
CAP FILM 0.068UF 20% 1KVDC RAD
数据表
BFC233814683.pdf
交付服务
BFC233814683
内容 *
    BFC233814683 规格
    SeriesMKP338 1
    Features-
    Tolerance±20%
    Capacitance0.068 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.591" (15.00mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.689" L x 0.335" W (17.50mm x 8.50mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC440V
    Voltage Rating - DC1000V (1kV)
    Height - Seated (Max)0.591" (15.00mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 105°C