BFC233814104
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
BFC233814104
BFC233814104
型号
BFC233814104
品牌
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
描述
CAP FILM 0.1UF 20% 1KVDC RADIAL
数据表
BFC233814104.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
BFC233814104
内容 *
    BFC233814104 规格
    SeriesMKP338 1
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±20%
    Capacitance0.1 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.591" (15.00mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.689" L x 0.394" W (17.50mm x 10.00mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC440V
    Voltage Rating - DC1000V (1kV)
    Height - Seated (Max)0.650" (16.50mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 105°C