B33331V7406J080
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
B33331V7406J080
B33331V7406J080
型号
B33331V7406J080
品牌
描述
CAP FILM 40UF 5% 460VAC RADIAL
数据表
B33331V7406J080.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
B33331V7406J080
内容 *
    B33331V7406J080 规格
    SeriesB3333* - MKP AC Round Can
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±5%
    Capacitance40 µF
    Part StatusActive
    TerminationQuick Connect - 0.250" (6.3mm)
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing-
    Mounting TypeChassis Mount
    Package / CaseRadial, Can
    Size / Dimension1.969" Dia (50.00mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC460V
    Voltage Rating - DC-
    Height - Seated (Max)4.016" (102.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)11 mOhms