B32933A3155K000
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
B32933A3155K000
B32933A3155K000
型号
B32933A3155K000
品牌
描述
CAP FILM 1.5UF 10% 305VAC RADIAL
数据表
B32933A3155K000.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
B32933A3155K000
内容 *
    B32933A3155K000 规格
    SeriesB3293* - X2 Heavy Duty
    RoHSRoHS
    RatingsAEC-Q200, X2
    Features85C/85% Humidity
    Tolerance±10%
    Capacitance1.5 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsAutomotive; EMI, RFI Suppression
    Lead Spacing0.886" (22.50mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension1.043" L x 0.571" W (26.50mm x 14.50mm)
    Dielectric MaterialPolyester, Metallized
    Voltage Rating - AC305V
    Voltage Rating - DC-
    Height - Seated (Max)1.161" (29.50mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 105°C