B32926C3335M000
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
B32926C3335M000
B32926C3335M000
型号
B32926C3335M000
品牌
描述
CAP FILM 3.3UF 20% 630VDC RADIAL
数据表
B32926C3335M000.pdf
交付服务
B32926C3335M000
内容 *
    B32926C3335M000 规格
    SeriesB3292*C/D - X2 Standard
    RoHSRoHS
    RatingsX2
    Features-
    Tolerance±20%
    Capacitance3.3 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsEMI, RFI Suppression
    Lead Spacing1.476" (37.50mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension1.634" L x 0.630" W (41.50mm x 16.00mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP)
    Voltage Rating - AC305V
    Voltage Rating - DC630V
    Height - Seated (Max)1.122" (28.50mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 110°C