B32926A4685K000
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
B32926A4685K000
B32926A4685K000
型号
B32926A4685K000
品牌
描述
CAP FILM 6.8UF 10% 630VDC RADIAL
数据表
B32926A4685K000.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
B32926A4685K000
内容 *
    B32926A4685K000 规格
    SeriesB3292*A/B - X2 High Current
    RoHSRoHS
    RatingsAEC-Q200, X2
    Features85C/85% Humidity
    Tolerance±10%
    Capacitance6.8 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsEMI, RFI Suppression
    Lead Spacing1.476" (37.50mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension1.654" L x 1.102" W (42.00mm x 28.00mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP)
    Voltage Rating - AC350V
    Voltage Rating - DC630V
    Height - Seated (Max)1.673" (42.50mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 110°C