B32924H3105M
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
B32924H3105M
B32924H3105M
型号
B32924H3105M
品牌
描述
CAP FILM 1UF 20% 630VDC RADIAL
数据表
B32924H3105M.pdf
交付服务
B32924H3105M
内容 *
    B32924H3105M 规格
    SeriesB3292*H/J - X2 High Humidity
    RoHSRoHS
    RatingsAEC-Q200, X2
    Features85C/85% Humidity
    Tolerance±20%
    Capacitance1 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsAutomotive; EMI, RFI Suppression
    Lead Spacing1.083" (27.50mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension1.240" L x 0.433" W (31.50mm x 11.00mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC305V
    Voltage Rating - DC630V
    Height - Seated (Max)0.827" (21.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 110°C