B32924A4824M000
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
B32924A4824M000
B32924A4824M000
型号
B32924A4824M000
品牌
描述
CAP FILM 0.82UF 20% 650VDC RAD
数据表
B32924A4824M000.pdf
交付服务
B32924A4824M000
内容 *
    B32924A4824M000 规格
    SeriesB3292*A/B - X2 High Current
    RoHSRoHS
    RatingsX2
    Features85C/85% Humidity
    Tolerance±20%
    Capacitance0.82 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsEMI, RFI Suppression
    Lead Spacing1.083" (27.50mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension1.240" L x 0.492" W (31.50mm x 12.50mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP)
    Voltage Rating - AC350V
    Voltage Rating - DC650V
    Height - Seated (Max)0.846" (21.50mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 110°C