B32923H3474M
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
B32923H3474M
B32923H3474M
型号
B32923H3474M
品牌
描述
CAP FILM 0.47UF 20% 630VDC RAD
数据表
B32923H3474M.pdf
交付服务
B32923H3474M
内容 *
    B32923H3474M 规格
    SeriesB3292*H/J - X2 High Humidity
    RoHSRoHS
    RatingsAEC-Q200, X2
    Features85C/85% Humidity
    Tolerance±20%
    Capacitance0.47 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsAutomotive; EMI, RFI Suppression
    Lead Spacing0.886" (22.50mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension1.043" L x 0.413" W (26.50mm x 10.50mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC305V
    Voltage Rating - DC630V
    Height - Seated (Max)0.650" (16.50mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 110°C