B32923H3225M
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
B32923H3225M
B32923H3225M
型号
B32923H3225M
品牌
描述
CAP FILM 2.2UF 20% 630VDC RADIAL
数据表
B32923H3225M.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
B32923H3225M
内容 *
    B32923H3225M 规格
    SeriesB3292*H/J - X2 High Humidity
    RoHSRoHS
    RatingsAEC-Q200, X2
    Features85C/85% Humidity
    Tolerance±20%
    Capacitance2.2 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsAutomotive; EMI, RFI Suppression
    Lead Spacing0.886" (22.50mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension1.043" L x 0.571" W (26.50mm x 14.50mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC305V
    Voltage Rating - DC630V
    Height - Seated (Max)1.169" (29.70mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 110°C