B32916A3685M000
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
B32916A3685M000
B32916A3685M000
型号
B32916A3685M000
品牌
描述
CAP FILM 6.8UF 20% 760VDC RADIAL
数据表
B32916A3685M000.pdf
交付服务
B32916A3685M000
内容 *
    B32916A3685M000 规格
    SeriesB3291*A/B3 - X1 Standard
    Features-
    Tolerance±20%
    Capacitance6.8 µF
    ApplicationsEMI, RFI Suppression
    Lead Spacing1.476" (37.50mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension1.634" L x 1.102" W (41.50mm x 28.00mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC330V
    Voltage Rating - DC760V
    Height - Seated (Max)1.673" (42.50mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 110°C