B32914A3474K000
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
B32914A3474K000
B32914A3474K000
型号
B32914A3474K000
品牌
描述
CAP FILM 0.47UF 10% 760VDC RAD
数据表
B32914A3474K000.pdf
交付服务
B32914A3474K000
内容 *
    B32914A3474K000 规格
    SeriesB3291*A/B3 - X1 Standard
    Features-
    Tolerance±10%
    Capacitance0.47 µF
    ApplicationsEMI, RFI Suppression
    Lead Spacing1.083" (27.50mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension1.240" L x 0.433" W (31.50mm x 11.00mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC330V
    Voltage Rating - DC760V
    Height - Seated (Max)0.827" (21.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 110°C