B32912A5683M000
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
B32912A5683M000
B32912A5683M000
型号
B32912A5683M000
品牌
描述
CAP FILM 0.068UF 20% 1KVDC RAD
数据表
B32912A5683M000.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
B32912A5683M000
内容 *
    B32912A5683M000 规格
    SeriesB3291*A/B5 - X1 530V
    RoHSRoHS
    RatingsX1
    Features-
    Tolerance±20%
    Capacitance0.068 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsEMI, RFI Suppression
    Lead Spacing0.591" (15.00mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.709" L x 0.354" W (18.00mm x 9.00mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC530V
    Voltage Rating - DC1000V (1kV)
    Height - Seated (Max)0.689" (17.50mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 110°C