B32912A3473K000
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
B32912A3473K000
B32912A3473K000
型号
B32912A3473K000
品牌
描述
CAP FILM 0.047UF 10% 760VDC RAD
数据表
B32912A3473K000.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
B32912A3473K000
内容 *
    B32912A3473K000 规格
    SeriesB3291*A/B3 - X1 Standard
    RoHSRoHS
    RatingsX1
    Features-
    Tolerance±10%
    Capacitance0.047 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsEMI, RFI Suppression
    Lead Spacing0.591" (15.00mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.709" L x 0.197" W (18.00mm x 5.00mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC330V
    Voltage Rating - DC760V
    Height - Seated (Max)0.413" (10.50mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 110°C