B32778H1336K000
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
B32778H1336K000
B32778H1336K000
型号
B32778H1336K000
品牌
描述
CAP FILM 33UF 10% 1.1KVDC RADIAL
数据表
B32778H1336K000.pdf
交付服务
B32778H1336K000
内容 *
    B32778H1336K000 规格
    SeriesB3277*H* - MKP DC-Link Humidity
    RoHSRoHS
    RatingsAEC-Q200
    FeaturesLong Life
    Tolerance±10%
    Capacitance33 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsAutomotive; DC Link, DC Filtering
    Lead Spacing2.067" (52.50mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial - 4 Leads
    Size / Dimension2.264" L x 1.496" W (57.50mm x 38.00mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC-
    Voltage Rating - DC1100V (1.1kV)
    Height - Seated (Max)2.264" (57.50mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 105°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)4.9 mOhms