B32776E5456K000
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
B32776E5456K000
B32776E5456K000
型号
B32776E5456K000
品牌
描述
CAP FILM 45UF 10% 575VDC RADIAL
数据表
B32776E5456K000.pdf
交付服务
B32776E5456K000
内容 *
    B32776E5456K000 规格
    FeaturesLong Life
    Tolerance±10%
    Capacitance45 µF
    ApplicationsDC Link, DC Filtering
    Lead Spacing1.476" (37.50mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension1.654" L x 1.181" W (42.00mm x 30.00mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC-
    Voltage Rating - DC575V
    Height - Seated (Max)1.772" (45.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 105°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)4.4 mOhms