B32758G7306J000
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
B32758G7306J000
B32758G7306J000
型号
B32758G7306J000
品牌
描述
CAP FILM 30UF 5% 550VDC RADIAL
数据表
B32758G7306J000.pdf
交付服务
B32758G7306J000
内容 *
    B32758G7306J000 规格
    SeriesB3275* - MKP AC-Filter
    RoHSRoHS
    RatingsAEC-Q200
    Features-
    Tolerance±5%
    Capacitance30 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsAutomotive
    Lead Spacing2.067" (52.50mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial - 4 Leads
    Size / Dimension2.264" L x 1.378" W (57.50mm x 35.00mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC275V
    Voltage Rating - DC550V
    Height - Seated (Max)1.969" (50.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 105°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)2.6 mOhms