B32756G7226K000
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
B32756G7226K000
B32756G7226K000
型号
B32756G7226K000
品牌
描述
CAP FILM 22UF 10% 550VDC RADIAL
数据表
B32756G7226K000.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
B32756G7226K000
内容 *
    B32756G7226K000 规格
    SeriesB3275* - MKP AC-Filter
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±10%
    Capacitance22 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing1.476" (37.50mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial - 4 Leads
    Size / Dimension1.654" L x 1.299" W (42.00mm x 33.00mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC275V
    Voltage Rating - DC550V
    Height - Seated (Max)1.890" (48.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 105°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)3.3 mOhms