B32686S7224J565
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
B32686S7224J565
B32686S7224J565
型号
B32686S7224J565
品牌
描述
CAP FILM 0.22UF 5% 1.25KVDC SCRW
数据表
B32686S7224J565.pdf
交付服务
B32686S7224J565
内容 *
    B32686S7224J565 规格
    Features-
    Tolerance±5%
    Capacitance0.22 µF
    Part StatusActive
    TerminationScrew Terminals
    ApplicationsSnubber
    Lead Spacing1.122" (28.50mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Package / CaseRectangular Box
    Size / Dimension1.654" L x 0.709" W (42.00mm x 18.00mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC450V
    Voltage Rating - DC1250V (1.25kV)
    Height - Seated (Max)1.280" (32.50mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 100°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)7 mOhms