B32686S2223K564
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
B32686S2223K564
B32686S2223K564
型号
B32686S2223K564
品牌
描述
CAP FILM 0.022UF 10% 2KVDC SCREW
数据表
B32686S2223K564.pdf
交付服务
B32686S2223K564
内容 *
    B32686S2223K564 规格
    SeriesB3268* - MFP Very High Pulse
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±10%
    Capacitance0.022 µF
    Part StatusActive
    TerminationScrew Terminals
    ApplicationsSnubber
    Lead Spacing1.122" (28.50mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Package / CaseRectangular Box
    Size / Dimension1.654" L x 0.472" W (42.00mm x 12.00mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC500V
    Voltage Rating - DC2000V (2kV)
    Height - Seated (Max)0.886" (22.50mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 100°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)70 mOhms