B32686S1274K562
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
B32686S1274K562
B32686S1274K562
型号
B32686S1274K562
品牌
描述
CAP FILM 0.27UF 10% 1.6KVDC SCRW
数据表
B32686S1274K562.pdf
交付服务
B32686S1274K562
内容 *
    B32686S1274K562 规格
    Features-
    Tolerance±10%
    Capacitance0.27 µF
    Part StatusActive
    TerminationScrew Terminals
    ApplicationsSnubber
    Lead Spacing0.965" (24.50mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Package / CaseRectangular Box
    Size / Dimension1.654" L x 1.181" W (42.00mm x 30.00mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC450V
    Voltage Rating - DC1600V (1.6kV)
    Height - Seated (Max)1.772" (45.00mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 100°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)7 mOhms