B32686A1104K000
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
B32686A1104K000
B32686A1104K000
型号
B32686A1104K000
品牌
描述
CAP FILM 0.1UF 10% 1.6KVDC RAD
数据表
B32686A1104K000.pdf
交付服务
B32686A1104K000
内容 *
    B32686A1104K000 规格
    Features-
    Tolerance±10%
    Capacitance0.1 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsDC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT; Snubber
    Lead Spacing1.476" (37.50mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension1.654" L x 0.709" W (42.00mm x 18.00mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC450V
    Voltage Rating - DC1600V (1.6kV)
    Height - Seated (Max)1.280" (32.50mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 100°C