B32686A0104K
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
B32686A0104K
B32686A0104K
型号
B32686A0104K
品牌
描述
CAP FILM 0.1UF 10% 1KVDC RADIAL
数据表
B32686A0104K.pdf
交付服务
B32686A0104K
内容 *
    B32686A0104K 规格
    Features-
    Tolerance±10%
    Capacitance0.1 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsDC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT; Snubber
    Lead Spacing1.476" (37.50mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension1.654" L x 0.472" W (42.00mm x 12.00mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC400V
    Voltage Rating - DC1000V (1kV)
    Height - Seated (Max)0.866" (22.00mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 100°C