B32683A7333K000
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
B32683A7333K000
B32683A7333K000
型号
B32683A7333K000
品牌
描述
CAP FILM 0.033UF 1.25KVDC RADIAL
数据表
B32683A7333K000.pdf
交付服务
B32683A7333K000
内容 *
    B32683A7333K000 规格
    Features-
    Tolerance±10%
    Capacitance0.033 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsDC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT; Snubber
    Lead Spacing0.886" (22.50mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension1.043" L x 0.413" W (26.50mm x 10.50mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC450V
    Voltage Rating - DC1250V (1.25kV)
    Height - Seated (Max)0.728" (18.50mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 100°C