B32683A1223J000
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
B32683A1223J000
B32683A1223J000
型号
B32683A1223J000
品牌
描述
CAP FILM 0.022UF 5% 1.6KVDC RAD
数据表
B32683A1223J000.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
B32683A1223J000
内容 *
    B32683A1223J000 规格
    SeriesB3268* - MFP Very High Pulse
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±5%
    Capacitance0.022 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsDC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT; Snubber
    Lead Spacing0.886" (22.50mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension1.043" L x 0.413" W (26.50mm x 10.50mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC500V
    Voltage Rating - DC1600V (1.6kV)
    Height - Seated (Max)0.728" (18.50mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 100°C