B32676G8106K000
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
B32676G8106K000
B32676G8106K000
型号
B32676G8106K000
品牌
描述
CAP FILM 10UF 10% 875VDC RADIAL
数据表
B32676G8106K000.pdf
交付服务
B32676G8106K000
内容 *
    B32676G8106K000 规格
    SeriesB3267* - MKP DC-Link High Power
    RoHSRoHS
    RatingsAEC-Q200
    FeaturesLong Life
    Tolerance±10%
    Capacitance10 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsDC Link, DC Filtering
    Lead Spacing1.476" (37.50mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension1.654" L x 1.299" W (42.00mm x 33.00mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC-
    Voltage Rating - DC875V
    Height - Seated (Max)1.890" (48.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 105°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)3.7 mOhms