B32674D8684K000
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
B32674D8684K000
B32674D8684K000
型号
B32674D8684K000
品牌
描述
CAP FILM 0.68UF 10% 875VDC RAD
数据表
B32674D8684K000.pdf
交付服务
B32674D8684K000
内容 *
    B32674D8684K000 规格
    SeriesB3267* - MKP DC-Link High Power
    RoHSRoHS
    RatingsAEC-Q200
    FeaturesLong Life
    Tolerance±10%
    Capacitance0.68 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsDC Link, DC Filtering
    Lead Spacing1.083" (27.50mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension1.240" L x 0.433" W (31.50mm x 11.00mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC-
    Voltage Rating - DC875V
    Height - Seated (Max)0.827" (21.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 105°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)31.5 mOhms