B32674D3225K000
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
B32674D3225K000
B32674D3225K000
型号
B32674D3225K000
品牌
描述
CAP FILM 2.2UF 10% 300VDC RADIAL
数据表
B32674D3225K000.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
B32674D3225K000
内容 *
    B32674D3225K000 规格
    SeriesB3267* - MKP DC-Link High Power
    RoHSRoHS
    RatingsAEC-Q200
    FeaturesLong Life
    Tolerance±10%
    Capacitance2.2 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsDC Link, DC Filtering
    Lead Spacing1.083" (27.50mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension1.240" L x 0.433" W (31.50mm x 11.00mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC-
    Voltage Rating - DC300V
    Height - Seated (Max)0.748" (19.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 105°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)18.1 mOhms