B32672Z5105K000
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
B32672Z5105K000
B32672Z5105K000
型号
B32672Z5105K000
品牌
描述
CAP FILM 1UF 10% 520VDC RADIAL
数据表
B32672Z5105K000.pdf
交付服务
B32672Z5105K000
内容 *
    B32672Z5105K000 规格
    SeriesB3267*Z* - High Current PFC
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±10%
    Capacitance1 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsPower Factor Correction (PFC)
    Lead Spacing0.591" (15.00mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.709" L x 0.433" W (18.00mm x 11.00mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC277V
    Voltage Rating - DC520V
    Height - Seated (Max)0.728" (18.50mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C