B32672P4474J000
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
B32672P4474J000
B32672P4474J000
型号
B32672P4474J000
品牌
描述
CAP FILM 0.47UF 5% 450V RADIAL
数据表
B32672P4474J000.pdf
交付服务
B32672P4474J000
内容 *
    B32672P4474J000 规格
    SeriesB3267*P* - MKP Power Factor Correction
    RoHSRoHS
    RatingsAEC-Q200
    Features-
    Tolerance±5%
    Capacitance0.47 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsAutomotive; Power Factor Correction (PFC)
    Lead Spacing0.591" (15.00mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.709" L x 0.197" W (18.00mm x 5.00mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC160V
    Voltage Rating - DC450V
    Height - Seated (Max)0.413" (10.50mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C