B32672L8222J000
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
B32672L8222J000
B32672L8222J000
型号
B32672L8222J000
品牌
描述
CAP FILM 2200PF 5% 2KVDC RADIAL
数据表
B32672L8222J000.pdf
交付服务
B32672L8222J000
内容 *
    B32672L8222J000 规格
    SeriesB3267*L* - MKP High Current
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±5%
    Capacitance2200 pF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsHigh Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT
    Lead Spacing0.591" (15.00mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.709" L x 0.197" W (18.00mm x 5.00mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC700V
    Voltage Rating - DC2000V (2kV)
    Height - Seated (Max)0.413" (10.50mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 110°C