B32671L1272J000
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
B32671L1272J000
B32671L1272J000
型号
B32671L1272J000
品牌
描述
CAP FILM 2700PF 5% 1.6KVDC RAD
数据表
B32671L1272J000.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
B32671L1272J000
内容 *
    B32671L1272J000 规格
    SeriesB3267*L* - MKP High Current
    RoHSRoHS
    RatingsAEC-Q200
    Features-
    Tolerance±5%
    Capacitance2700 pF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsHigh Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT
    Lead Spacing0.394" (10.00mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.512" L x 0.197" W (13.00mm x 5.00mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC600V
    Voltage Rating - DC1600V (1.6kV)
    Height - Seated (Max)0.433" (11.00mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 110°C