B32656S8225K566
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
B32656S8225K566
B32656S8225K566
型号
B32656S8225K566
品牌
描述
CAP FILM 2.2UF 10% 850VDC SCREW
数据表
B32656S8225K566.pdf
交付服务
B32656S8225K566
内容 *
    B32656S8225K566 规格
    FeaturesLow ESL
    Tolerance±10%
    Capacitance2.2 µF
    ApplicationsSnubber
    Lead Spacing0.945" (24.00mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Package / CaseRectangular Box
    Size / Dimension1.654" L x 1.181" W (42.00mm x 30.00mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC450V
    Voltage Rating - DC850V
    Height - Seated (Max)1.772" (45.00mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 100°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)4 mOhms