B32656S8155J561
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
B32656S8155J561
B32656S8155J561
型号
B32656S8155J561
品牌
描述
CAP FILM 1.5UF 5% 850VDC SCREW
数据表
B32656S8155J561.pdf
交付服务
B32656S8155J561
内容 *
    B32656S8155J561 规格
    FeaturesLow ESL
    Tolerance±5%
    Capacitance1.5 µF
    ApplicationsSnubber
    Lead Spacing1.004" (25.50mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Package / CaseRectangular Box
    Size / Dimension1.717" L x 1.220" W (43.60mm x 31.00mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC450V
    Voltage Rating - DC850V
    Height - Seated (Max)1.043" (26.50mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 100°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)5 mOhms