B32656S7684K564
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
B32656S7684K564
B32656S7684K564
型号
B32656S7684K564
品牌
描述
CAP FILM 0.68UF 1.25KVDC SCREW
数据表
B32656S7684K564.pdf
交付服务
B32656S7684K564
内容 *
    B32656S7684K564 规格
    FeaturesLow ESL
    Tolerance±10%
    Capacitance0.68 µF
    ApplicationsSnubber
    Lead Spacing1.102" (28.00mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Package / CaseRectangular Box
    Size / Dimension1.654" L x 0.787" W (42.00mm x 20.00mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC500V
    Voltage Rating - DC1250V (1.25kV)
    Height - Seated (Max)1.555" (39.50mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 100°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)6 mOhms