B32656S7155J562
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
B32656S7155J562
B32656S7155J562
型号
B32656S7155J562
品牌
描述
CAP FILM 1.5UF 5% 1.25KVDC SCREW
数据表
B32656S7155J562.pdf
交付服务
B32656S7155J562
内容 *
    B32656S7155J562 规格
    SeriesB3265* - MKP General Purpose
    RoHSRoHS
    RatingsAEC-Q200
    FeaturesLow ESL
    Tolerance±5%
    Capacitance1.5 µF
    Part StatusActive
    TerminationScrew Terminals
    ApplicationsSnubber
    Lead Spacing0.866" (22.00mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Package / CaseRectangular Box
    Size / Dimension1.654" L x 1.181" W (42.00mm x 30.00mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC500V
    Voltage Rating - DC1250V (1.25kV)
    Height - Seated (Max)1.772" (45.00mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 100°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)4 mOhms