B32656S7125K566
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
B32656S7125K566
B32656S7125K566
型号
B32656S7125K566
品牌
描述
CAP FILM 1.2UF 10% 1.25KVDC SCRW
数据表
B32656S7125K566.pdf
交付服务
B32656S7125K566
内容 *
    B32656S7125K566 规格
    FeaturesLow ESL
    Tolerance±10%
    Capacitance1.2 µF
    ApplicationsSnubber
    Lead Spacing0.945" (24.00mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Package / CaseRectangular Box
    Size / Dimension1.654" L x 1.181" W (42.00mm x 30.00mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC500V
    Voltage Rating - DC1250V (1.25kV)
    Height - Seated (Max)1.772" (45.00mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 100°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)4.5 mOhms