B32656S2124K563
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
B32656S2124K563
B32656S2124K563
型号
B32656S2124K563
品牌
描述
CAP FILM 0.12UF 10% 2KVDC SCREW
数据表
B32656S2124K563.pdf
交付服务
B32656S2124K563
内容 *
    B32656S2124K563 规格
    FeaturesLow ESL
    Tolerance±10%
    Capacitance0.12 µF
    ApplicationsSnubber
    Lead Spacing2.244" (57.00mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Package / CaseRectangular Box
    Size / Dimension1.654" L x 0.630" W (42.00mm x 16.00mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC800V
    Voltage Rating - DC2000V (2kV)
    Height - Seated (Max)1.122" (28.50mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 100°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)14 mOhms