B32656S1684K566
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
B32656S1684K566
B32656S1684K566
型号
B32656S1684K566
品牌
描述
CAP FILM 0.68UF 10% 1.7KVDC SCRW
数据表
B32656S1684K566.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
B32656S1684K566
内容 *
    B32656S1684K566 规格
    SeriesB3265* - MKP General Purpose
    RoHSRoHS
    RatingsAEC-Q200
    FeaturesLow ESL
    Tolerance±10%
    Capacitance0.68 µF
    Part StatusActive
    TerminationScrew Terminals
    ApplicationsSnubber
    Lead Spacing0.945" (24.00mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Package / CaseRectangular Box
    Size / Dimension1.654" L x 1.181" W (42.00mm x 30.00mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC750V
    Voltage Rating - DC1700V (1.7kV)
    Height - Seated (Max)1.772" (45.00mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 100°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)5 mOhms