B32656S0205J561
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
B32656S0205J561
B32656S0205J561
型号
B32656S0205J561
品牌
描述
CAP FILM 2UF 5% 1KVDC SCREW
数据表
B32656S0205J561.pdf
交付服务
B32656S0205J561
内容 *
    B32656S0205J561 规格
    SeriesB3265* - MKP General Purpose
    RoHSRoHS
    Ratings-
    FeaturesLow ESL
    Tolerance±5%
    Capacitance2 µF
    ApplicationsSnubber
    Lead Spacing1.004" (25.50mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Package / CaseRectangular Box
    Size / Dimension-
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC800V
    Voltage Rating - DC1000V (1kV)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 100°C