B32656J2334K000
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
B32656J2334K000
B32656J2334K000
型号
B32656J2334K000
品牌
描述
CAP FILM 0.33UF 10% 2KVDC RADIAL
数据表
B32656J2334K000.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
B32656J2334K000
内容 *
    B32656J2334K000 规格
    SeriesB3265* - MKP General Purpose
    RoHSRoHS
    RatingsAEC-Q200
    FeaturesLow ESL
    Tolerance±10%
    Capacitance0.33 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsDC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT; Snubber
    Lead Spacing1.476" (37.50mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension1.654" L x 1.102" W (42.00mm x 28.00mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC700V
    Voltage Rating - DC2000V (2kV)
    Height - Seated (Max)1.457" (37.00mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 100°C